Kopřiva není žádný plevel
Mnohdy se jí chceme na zahradě zbavit. Napadlo by vás ale, že má vynikající čistící účinky na celé močové cesty? Ideální je popíjet kopřivový čaj na jaře. V té době je kopřiva nejsilnější a náš organismus potřebuje vzpruhu. Kopřivu sbíráme před dobou kvetení a rozhodně doporučujeme nasušit si ji na zimu.
Vrbovku pěstujte nejen kvůli prostatě
Svými květy totiž zkrášlí každý záhon. Roste jak volně, tak z vlastního výsevu. Téměř vždy ji obsahují čaje na prostatu z lékárny, jelikož je skvělá jak na podporu ledvin a močového měchýře, tak na samotnou prostatu.
Vrbovka se užívá hlavně na potíže spojené se zvětšenou prostatou.
Bylinky na prostatu nemusí být jen v čaji
Výtažek ze sušených rostlin má skvělou účinnost i v kapslích. Pokud nemáte rádi chuť bylinných čajů, je to pro vás skvělá alternativa. Ostatně, např. z rostliny serenoa plazivá se čaj ani připravit nedá, přestože má pozitivní vliv na zbytnění prostaty. Serenou plazivou vyzkoušejte třeba v produktu ProstaXin, který kromě ní obsahuje i zinek – nejdůležitější minerál pro mužské zdraví.
Jak správně připravit čaje na prostatu
Bylinky na mnoho lidí působí tak, že se jimi nedá nic pokazit. Pravda, léky to nejsou, nicméně účinné látky mají a při nesprávné konzumaci nám mohou i uškodit. Pokud se chystáte připravit si složitější kombinaci bylinek, je dobré poradit se s někým, kdo tomu rozumí a nepřeceňovat se.
V domácích podmínkách si ale snadno připravíme jednodruhové čaje na prostatu. Využít lze čerstvé i sušené byliny. Nikdy nepoužívejte vroucí vodu, která by mohla část účinných látek zničit. Jestli máte dost času, zkuste připravit čaje na prostatu louhované za studena.
Nepřehánějte to ani s množstvím – na 0,5l vodu stačí 1-2 polévkové lžíce sušených bylin. Podle jednotlivých druhů se čaj popíjí v průběhu celého dne po doušcích, není dobré vypít hned ráno dva velké hrnky.
Domácí čaje mohou být i zábavným koníčkem, ke kterému doporučujeme pořídit si alespoň odbornou knihu.