Co je to stresová inkontinence?
Je hned několik druhů inkontinence, ale tentokrát se zaměříme na tu stresovou. Je totiž nečastější a může potkat kohokoliv z nás. A jak vzniká? Změnou nitrobřišního tlaku např. při kýchnutí, zvedání těžkých břemen, smíchu nebo větších pohybech.
Stresová inkontinence má v každém případě řešení!
Pryč se zažitými tabu
Přestože problémy v intimní oblasti a inkontinence obzvlášť je stále ještě pro mnohé tabu, zahoďte předsudky. Objednejte se na vyšetření k lékaři, který vás prohlédne a následně doporučí léky, případně doplňky stravy na močové cesty.
Rozhodně se nemusíte ostýchat, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi časté onemocnění, lékaři, obzvláště ti na urologii, vyšetří denně desítky pacientů s podobnými obtížemi. K jejich práci to prostě patří, a přestože se můžete z počátku stydět a přijde vám to již mimo komfortní zónu, pro ně je to stejně rutinní záležitost, jako vaše pracovní náplň.
Jak si pomoci přírodní cestou?
Pomoc vlastními silami v tomto případě rozhodně nenahrazuje lékařské vyšetření. Je tu ale něco, čím své zdraví můžete podpořit:
Pokud věříte v sílu bylinek, i v této oblasti jich najdete plno, které prospívají močovým cestám. Využívat je můžete ve formě kapslí, tinktur nebo klasických čajů. Jednou z bylin na močové cesty a prostatu je Serenoa plazivá, ale velice zajímavý je výtažek z rajčat. Lykopen je přírodní látka, kterou rajčata obsahují, a která podle výzkumů mužům velice pomáhá.
Dalším způsobem, jak podpořit zdraví močových cest jsou cviky pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky, které spočívají v zatínání svalů v oblasti pánevního dna ve stanovených intervalech. Dalšími, možná opakovanými, ale o to více důležitými tipy je pravidelný pohyb a pravidelný pitný režim.
Vaše komentáře
Vložte svůj komentář:
{{ myComment.name }}:
{{ myComment.text }}
{{ comment.name }}:
{{comment.text}}
Zákaznícka podpora:
{{ reaction.text }}
Vložte svůj komentář: